Dziecięcy fotelik rowerowy Hamax Siesta – lekki i bezpieczny

Wyprawy rowerowe to frajda dla całej rodziny. Jeśli zamierzamy wybrać się z dzieckiem, które jeszcze samo nie może jeździć na rowerku, warto zakupić dziecięcy fotelik rowerowy. Jednym ze sprawdzonych modeli jest Siesta 2017 od Hamax. Dlaczego warto go wybrać?

Hamax jest liderem w produkcji fotelików rowerowych dla dzieci. Misją firmy jest oferowanie produktów promujących aktywny tryb życia dla całej rodziny. Swoje początki firma Hamax ma w 1958 roku, natomiast swój pierwszy fotelik rowerowy wprowadziła do sprzedaży już w 1981 roku. Dzisiaj jest światowej klasy producentem fotelików – jednym z najbardziej popularnych w Europie. Wszystkie foteliki firmy Hamax są spełniają wymogi europejskiej normy EN14344.

Siesta 2017 od Hamax to jeden z najnowszych modeli przeznaczonych dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia. Maksymalna dopuszczalna waga dziecka to 22 kg. Waga fotelika to zaledwie 4,3 kg, dlatego jest to najlżejszy fotelik w swojej klasie. Jakie są inne jego zalety?

Najwyższy komfort jazdy dla dziecka – także podczas snu

Dzięki wysokiej sprężystości fotelik Hamax Siesta dobrze chroni kręgosłup dziecka przed wstrząsami. Fotelik ma swobodnie zamocowaną sprzączkę uchwytu mocującego, co przekłada się na optymalną elastyczność oparcia.

Fotelik posiada funkcję spania poprzez odchylenie go do tyłu o 20°. Dziecko może wtedy przyjąć komfortową pozycję do odpoczynku oraz do snu. Specjalne podparcie pod szyję Neckroll zapewnia unieruchomienie głowy w bezpiecznej pozycji. Podparcie jest opcjonalne.

Foteliki Hamax są projektowane tak, aby rosnąć razem z dzieckiem. Posiadają regulowane pasy zabezpieczające oraz podnóżki, dlatego możemy dopasować je do wzrostu dziecka. W ten sposób jeden wydatek wystarczy na lata.

Łatwy i szybki montaż oraz bezpieczne zapięcie

Fotelik jest bardzo łatwy w montażu i w demontażu. Pasuje do ram o przekroju rur 28-40 mm (okrągłych). Może być zamontowany na bagażnik tylny lub na sztycę podsiodłową. W zestawie znajduje się dodatkowy adapter montażowy, dzięki czemu fotelik można przepinać pomiędzy dwoma rowerami. Hamax Siesta został wyposażony również w funkcję blokady elementu mocującego, co odpowiada za stabilność fotelika na rowerze.

Fotelik ma 3-punktowe zapięcie dla wysokiego bezpieczeństwa. Jego sprzączki przeciwdziałają samodzielnemu odpięciu przez dziecko w czasie jazdy i postoju. Za sprawą dodatkowej klamry zapinanej na klatce piersiowej dziecka możliwe jest zapięcie go jedną ręką, podczas gdy drugą przytrzymujemy rower. Klamra chroni przed kontaktem kasku dziecka przy sadzaniu go na fotelik przez rodzica. W zestawie znajdują się klucz do montażu fotelika i dwa klucze do zapięcia.

Dodaj komentarz